Filmy zazdrość, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zazdrość, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ewa (Agnieszka Wagner), piękna, niezwykle atrakcyjna kobieta, prowadzi spokojne, dostatnie, wręcz luksusowe życie żony słynnego kompozytora i dyrygenta Maxa (Jan Englert). Są małżeństwem od dziesięciu lat, odkąd znacznie starszy, ale bardzo interesujący mężczyzna, znany już artysta i wykładowca akademicki, zawładnął sercem swojej studentki. Cios nadchodzi niespodziewanie: podczas nieobecności męża Ewę odwiedza nader swobodnych obyczajów nastolatka i opowiada zaskoczonej pani domu o swym burzliwym, perwersyjnym romansie ze sławnym muzykiem. Zaszokowana Ewa omdlewa. Gdy tylko dojdzie do siebie, przemieni życie niewiernego Maxa w prawdziwe piekło.
Na koniec świata to wstrząsający dramat o namiętności, miłości i szaleństwie, o skomplikowanych i niejednoznacznych związkach między bohaterami: Jadwigą (Joanna Żółkowska), jej synem Kamilem (Dariusz Toczek), wychowanicą Jadwigi a zarazem żoną Kamila – Teresą (Justyna Steczkowska) – a fascynującym i demonicznym malarzem – Wiktorem (Aleksander Domogarow). Akcja filmu rozgrywa się na początku XX wieku, w egzotycznej scenerii Mandżurii. Wśród Chińczyków i Rosjan przebywa duża grupa Polaków, pracujących przy budowie kolei. Bohaterka filmu – Teresa przyjeżdża tam ze swoim świeżo poślubionym mężem Kamilem, którego nie kocha. Poznaje rosyjskiego malarza, Wiktora, który nawiązuje z Teresą romans, wciągając ją w erotyczną grę. Przelotna fascynacja młodą Polką wkrótce przekształca się w prawdziwą miłość. Tymczasem Kamil odkrywa zdradę żony, która niespodziewanie decyduje się opuścić kochanka. Wiktor szaleje z zazdrości. Tragedia jest nieunikniona.
Japonia, lata 40. Satoko jest piękną żoną biznesmena, zajmującego się eksportem. Prowadzą kosmopolityczne, wygodne życie, choć wojenne cienie zbliżają się nieubłaganie. Podróż męża do Mandżurii stanie się punktem zwrotnym, który wytrąci młodą kobietę z beztroski i politycznej nieświadomości.


Komplikacje polityczne i uczuciowe ambasadora Rurytanii, jego żony i pewnego dyplomaty.
Główny bohater, inżynier Czesław Chrupek, mieszka z żoną Moniką w wymarzonym M-2. Inżynier przebywa często na delegacjach służbowych. Wracając z jednej z takich podróży wcześniej niż zwykle, dzwoni do domu, żeby uprzedzić o tym Monikę. W słuchawce telefonu słyszy jakiś męski głos. Co teraz poczyni biedny zazdrośnik?
Kanwą filmu jest opowiadanie Fiodora Dostojewskiego. Andreicz jest zazdrosny o swą żonę, a nawet podejrzewa ją o zdradę. Myśl o niewiernej małżonce prześladuje go do tego stopnia, że postanawia śledzić swą ślubną. Kiedy w swym zacietrzewieni trafia do nieznanego mieszkania, chowa się pod łóżkiem, aby nie zostać zdemaskowanym.

Klan

3,6
Na czele wielopokoleniowej rodziny Lubiczów stoją dziadkowie, Maria i Władysław. Pani Maria prowadzi aptekę w swoim domu na warszawskiej Sadybie. Pomaga jej córka Elżbieta. Druga córka, Dorota, jest zakonnicą. Starszy syn, Paweł, ceniony chirurg pracuje w szpitalu, a popołudniami dorabia w spółdzielni lekarskiej. Młodszy, Ryszard, jest hydraulikiem. Wraz z żoną Grażyną na próżno marzy o upragnionym dziecku. Wszystkie dzieci i wnuczęta często odwiedzają gościnne mieszkanie dziadków. Na krótko przed siedemdziesiątymi urodzinami seniorki rodowego klanu w domu Lubiczów pojawia się także ich jeszcze jedna córka Monika, od lat skłócona z rodzicami. Czyżby happy end? Nie, już pierwszy odcinek filmu zapowiada wielkie kłopoty.
Opowieść o trzypokoleniowej rodzinie Mostowiaków. Seniorzy rodu – Barbara i Lucjan Mostowiakowie wiodą szczęśliwe życie, na ogół pozbawione kłótni i nieszczęść, lecz ich dzieciom układa się różnie. Głównym wątkiem serialu jest oczywiście tytułowa miłość.
Karierowicz z Pułtuska marzy tylko o jednym – o władzy. Pewnego dnia dostaje nominację na „eksponowane stanowisko” w stolicy. Ma być gospodarzem domu w jednym z bloków na Ursynowie. Mieszkańców zniechęca do siebie już podczas przeprowadzki, która obfituje w niespodzianki i konflikty. Okazuje się, że operator dźwigu Zbigniew Kotek i lekarz Zygmunt Kołek otrzymali przydział na to samo mieszkanie. Jedynym wyjściem jest przedzielenie lokalu na pół. Ubecy mają założyć podsłuch u opozycjonisty prof. Dąb-Rozwadowskiego, ale pluskwa trafia do innego lokatora. Tajniacy podsłuchują nauczycielkę flirtującą z zapalonym myśliwym, docentem Furmanem. Ten opowiada jej o wyczynach na polowaniu. Nic dziwnego, że UB uznaje profesora za groźnego terrorystę. Najbardziej niezadowolonym z przydziału M jest weteran praskich podwórek, wielbiciel wódki i gołębi, Józef Balcerek. Robi wszystko, by pozostać wśród kumpli. Ale i jego opór zostaje złamany przez władzę. Gospodarz domu z finezją zatruwa życie lokatorom. Wydaje zarządzenia, orzeka w kwestiach spornych, nie waha się inwigilować życia sąsiadów. W końcu mieszkańcy tworzą tajną opozycję i zaczynają bojkotować rządy Anioła.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…